psagotshapir.co.il Uncategorized פסגות שפיר

פסגות שפיריש עיקרון שלא נאמר בכל הנוגע לימים גדולים בהרים: יש יותר מדי פסגות יפות לטפס לפני שאתה מרגיש צורך לחזור. ג'ים סיילור (משמאל) על האגף המזרחי התחתון של שיא שפיר, שיא משנת 2004, בטיול עם שון ליונס.

ברור כי הפסגות המוזרות גדולות מפסגות שכנות

אפילו, אשר חושפות תכונות ומבנים איכותיים. ברור גם ששתל פולשני נמצא בשיא שפיר בהשוואה לרקמה רגילה. לדברי כמה מומחים, קרצינומה מיקרופפילרית (ראה להלן) היא גם מונח מתאים למונח "שתל פולשני". אנדוסאלפינגוזיס (הכללות בלוטות שפיר) אולי שיחק תפקיד, אך ברור שזה לא כך. חשוב לזכור שטווח השיא הוא הכללה של רוחב שיא ומשרעת שיא. הנתונים מצביעים על כך שהפסגות במדגם האבחוני מייצגות אוכלוסייה משובטת אמיתית, והדבר אינו משמעותי, אם כי ייתכן שיש צורך בהערכה נוספת. זה מצביע על כך שפסגות בעלות גבהים הגדולים מהאוכלוסייה הרגילה והנפוצה באופן נורמלי של סרטן בלוטות שפיר, נוטות יותר להיות תוצאה של שתל פולשני מאשר גידול שפיר רגיל.

בניגוד למחקרים אחרים, מחקר זה מצא כי אין פרמטרים להבדיל בין גידולים שפירים לבין גידולים שפירים שאינם שפירים במדגם.

כל אחד יכול לחלות במלנומה ממאירה

אך ישנם גורמי סיכון מסוימים אשר הופכים אותו ליותר סביר, כגון לחץ דם גבוה, סוכרת, כולסטרול גבוה, השמנת יתר וסוכרת (ראה להלן). כל "גורמי הסיכון" הללו מגבירים את הרגישות לגידולים ממאירים ומגדילים את הסיכון למלנומה; עם זאת, הם לא מתכוונים לפתח מלנומה ממאירה. גידולים שעשויים להופיע כנגעים פסאודוציסטיים כוללים: (1) גידולים שפירים שפירים ו- (2) גידולים שפירים עם מסות קינון או אפיתל המציגים דפוס קריבריפורום בסטרומה. בהתאם לגודל העדר, אלה הם שפירים או שפירים (כלומר שפירים באופיים), והפלישה באה לידי ביטוי בנוכחות או היעדר סימנים ותסמינים אחרים (למשל נגעים ללא סימני פלישה גלויים).

בגידולים צורבים ממאירים, רכיב המבער השפיר עשוי להיות רכיב שפיר שפיר או שפיר. TCC כדי להבחין בין גידולים ממאירים לבין גידולי ברנרס (כמתואר לעיל) לבין קיומם או היעדרם של סימנים ותסמינים אחרים.

גידולים צורבים ממאירים יכולים להפגין הסתיידות סטרומה בולטת

אם כי סוג זה של הסתיידות הוא נדיר ב- TCC. נצפו ציסטות אנדומטריוטיות שיכולות להיווצר מהציסטה. ציסטות אלה מכוסות לרוב במספר רב של נגעים קטנים, לא סדירים ו / או לא סדירים.

במקרים בהם מאופיין צורת גל הדופלר של הגידול הראשוני, אותם ממצאים נצפים בבלוטות הלימפה השפירות. לבלוטות לימפה שפירות יש טיפים סיסטוליים מעוגלים, אך לא בכוויות ממאירות.

הדמיית FTIR משכה תשומת לב רבה בתחום האבחון והטיפול בסרטן השד בשנים האחרונות

בדיקת סונוגרפיה של צבע דופלר משמשת להבחנה בין נגעים ציסטיים לבין עמיתיהם המוצקים, להבחנה בין שפירים לבלוטות ממאירות, לקביעת האגרסיביות של נגעים חשודים, להערכת מצבים דלקתיים בשד, לזיהוי הפרעות בכלי הדם ולהערכת התגובה לטיפול בגידול. בנוסף, חולים יכולים לפקח על רמות הגידול כדי לקבוע נוכחות של מחלות שיור מינימליות ולאבחן הישנות מולקולרית.

בדיקת עור על ידי רופא עור יכולה לאשר כי שומה חשודה במלנומה ממאירה. מבוצעת ביופסיה כדי לקבוע אם השומות עוברות ביופסיה, מה שאפשר לאשר כגידול ממאיר חשוד (מלנומה).

אם שומה חשודה, יש לדווח עליה מיד לרופא עור, שכן סוגים אגרסיביים של מלנומה ממאירה יכולים להתפשט בגוף תוך מספר חודשים.

אבחנה של גידול צורב ממאיר מוצדקת רק אם אותרו רכיבים שפירים

לא טיפוסיים, מתרבים או צורבים. אנדומטריוזיס – גידולים הקשורים, כמו אלה הנובעים מציסטות אנדומטריות – בדרך כלל מובחנים היטב בשלב זה והפרוגנוזה לכן מצוינת. גידולים בשחלות יכולים להיחשב עצמאיים והפוטנציאל הגרורתי שלהם נמוך מאוד. גידולי רירית הרחם נמוכים, רק המחצית הפנימית של הפלישה המיומטרית מושפעת, כך שהפרוגנוזה מצוינת ולעיתים קרובות הם נמצאים ללא קשר ישיר למידת המחלה.

הצפק של חולים עם APSTs מראה לעיתים קרובות ריבוי אפיתל סרתי

שהוא שפיר (המכונה endosalpingiosis) ופולשני (המכונה גם שתל פולשני). לרוב קרצינומות צינוריות באיכות נמוכה פולשנית נמוכות במיוחד, בעוד שלסרטן השד פולשני מאוד יש בדרך כלל דפוס כלי דם היקפי גדול.

MPSC פולשני

הוא הסוג הנפוץ ביותר של סרטן שד פולשני בארה"ב ונמצא בכשליש מכל סוגי סרטן השד אצל גברים וכשני שלישים אצל נשים. Psammocarcinoma הוא גרסה בה הסתיידות פסמומטית שולטת ברוב הגידול (ראה לעיל ממאיר וסרוס). אלה נקראים גם גידולים סרוזיים או גבוליים ומציגים דפוס התפתחות דומה לקרצינומה "סרוזית", שיש בה מרכיב מעבר מינורי של התאים.

Related Post

חד קרן לצביעה: אגדות וקסמים בכל דףחד קרן לצביעה: אגדות וקסמים בכל דףבעולם המיסטי של חדי קרן, קסם חודר בכל פינה. פוסט זה בבלוג ייקח אתכם למסע בממלכה הקסומה של חדי קרן, לחקור כיצד הם הוצגו באגדות שונות לאורך ההיסטוריה וכיצד הם