psagotshapir.co.il בריאות טיפול באמנות

טיפול באמנות
טיפול באומנות הוא תחום מעורב של פרקטיקה טיפולית המשלב אמנות ופסיכולוגיה לשימוש באמנות כאמצעי לתמיכה ביחידים, פיתוח ביטחון עצמי וחקר רגשות. כגישה טיפולית, הטיפול באמנות משתמש בתהליך היצירה של אמנות פעילה – יצירה כדי להעשיר את בריאות הנפש והרווחה הרגשית של הפרט ומשפחתו.

תרפיה באמנות

הנתמכת על ידי מטפל מקצועי באמנות, נתמכת ביעילות על ידי שימוש בכלים לטיפול באמנות כגון ציור, רישום, מכחולים וצורות אחרות של ביטוי אמנותי. טיפול באומנות, הנתמך על ידי מטפלים מקצועיים באמנות, תומך ביעילות בפיתוח ביטחון עצמי ורווחה רגשית של אנשים ומשפחותיהם.

אם אתם מחפשים הכשרה נוספת בטיפול באמנות או מידע נוסף על תנועה ופעילות – טיפול אמנות ממוקד בו אתם משתמשים עם הלקוח שלכם – ישנם משאבים רבים. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על מה יכול להועיל לאנשים עם בעיות נפשיות.
כדי לקרוא עוד אודות טיפול באמנות ומרכז אמנות הטיפול כדאי להעיף מבט ב- artstherapy.co.il

למרות שכל המדינות מכירות כיום בטיפול באמנות כאופציית ייעוץ בת קיימא

למדינות מסוימות אין אנשי מקצוע מורשים. מטפלים באמנות חייבים לסיים את תכנית הלימודים הבסיסית הנדרשת ובעלי הכשרה מקצועית לפחות שנה בתחום זה. חלקם מציעים גם התמחויות אופציונליות עבור קבוצות מסוימות של אנשים, וחלקם זמינים לכל התלמידים. הסבר את הצרכים הספציפיים של כל מדינה וכן את הדרישות לכל מדינה ותוכנית ספציפית למדינה.

מטפלים באמנות יכולים להשתנות באופן שבו הם מציעים טיפול באמנות בהתאם למוסד ולצרכים של הלקוח

כאשר מטפלים באמנות מובילים קבוצה טיפולית באמנות מסורתית או חווים לקוח יחיד באופן אישי, יש להם אפשרות לעבוד עם לקוחות במגוון דרכים, כגון מפגשים פרטניים, טיפול קבוצתי או ייעוץ קבוצתי.

למרות שפעילויות אלה נחוצות לטיפול מוצלח ומתוכננות על ידי מטפל מורשה באמנות, הן אינן יכולות להיחשב כטיפול באמנות. אנשים המבקשים עזרה מאדם חולה נפש יכולים להפיק תועלת מטיפול באמנות, וחלקם בהחלט יכולים להועיל לרבים.

כל מי שמעוניין לחקור רגשות בתהליך יצירת אמנות יכול להפיק תועלת מטיפול באמנות, בין אם כאמן, מטפל או מטופל במוסד פסיכיאטרי.

טיפול באמנות יכול להיות הזדמנות לאדם לחקור היבטים בחייו שאולי לא יוכלו להסביר בצורה שיחה

על פי הוועדה לטיפול באמנות, טיפול באמנות משתמש ביצירות האמנות שהתקבלו כתהליך ריפוי טיפולי. טיפול באומנות משמש לטיפול במגוון מחלות ביולוגיות כמו אלצהיימר, פרקינסון ואלצהיימר, וניתן להשתמש בו גם לטיפול בדיכאון, חרדה, הפרעת דחק פוסט טראומטית ומחלות נפש אחרות. מטפל באמנות אקספרסיבי יכול לשלב מפגש טיפולי אחד עם אחר כדי להמחיש את הרגשות, הרגשות, המחשבות, ההערכה העצמית והתחושות של מטופל לגבי תהליך האמנות.

טיפול באמנות

הוא סוג טיפול תואם למתבגרים ומבוסס על עקרונות פסיכולוגיים וכישורים טיפוליים מוכחים. אחד העקרונות המרכזיים של הטיפול באמנות הוא שהוא תואם את תהליך היצירה והפעילויות של הפרט עם הטיפול המבוסס בדרך כלל, על מנת לעזור לאנשים להבין טוב יותר את עצמם, את רגשותיהם, רגשותיהם, מחשבותיהם ורגשותיהם. טיפול באמנות אינו טיפול חדש בהשוואה לטיפולים מבוססי דיבור, אך זו דרך לעשות זאת, ולכן הטכניקות שלו פותחו כדי לתמוך בוויסות של טיפול מסוים.

על המטפל באמנות להיות בעל יכולת להדריך את הלקוח בתהליך היצירה

העיסוק בטיפול באמנות דורש מגוון רחב של מיומנויות, כמו עבודה עם מדיה של אמנות, ציור, רישום, כתיבה ורישום. קצת קשה להבחין בין "תרפיה באמנות" ל"טיפול אקספרסיבי באמנות ", שכן שתי הגישות משתמשות במגוון גדול יותר של טכניקות טיפוליות בכדי לספק הקלה נפשית ורגשית. יש כאלה שחושבים שמשהו לא בסדר בשימוש במדיום האמנות בניגוד לטיפולים אחרים, אך לעתים קרובות מקובל על ידי אלה הדוגלים בכך.

תלוי במדינה

במחוז או במדינה, המונח "מטפל באמנות" עשוי להיות שמור לאנשי מקצוע שקיבלו הכשרה בטיפול באמנות או תואר בתחום קשור. טיפול באמנות מתורגל על ידי מטפלים רשומים מוסמכים באוניברסיטה, בעלי תואר שני המוכר על ידי האגודה האמריקאית לטיפול באמנות ובעלי ניסיון קליני בתחום זה.

האגודה האמריקאית לטיפול באמנות (AATA)

ארגון לאומי של מטפלים באמנות שנוסדה בשנת 1969, דורשת ממטפלים באמנות להיות בעלי תואר שני בטרשת נפוצה, תרפיה באומנות או תחום קשור. בשנת 2003, הארגון האמריקני לטיפול והתמחותו הוכר על ידי משרד הבריאות האמריקני כמומחיות "טיפול באמנות". הגדרה זו מבהירה כי טיפול באמנות הוא תהליך המתרחש בנוכחות מטפל מוסמך באמנות. הוא מציין היכן יש לצפות להשפעות ותוצאות הטיפול ואינו מזכיר אם התהליך מתבצע בסביבה קלינית או שמא מדובר ב"תהליך "המתרחש בהיעדר אדם אחר, כגון רופא, אחות, עוזר רופא, פרקטיקה רפואית או איש מקצוע אחר. הגדרה זו מראה היכן צפויה ההשפעה ו / או התוצאות של הטיפולים והיכן הם צפויים.

Related Post

Decoding Rare Diseases: Understanding the UncommonDecoding Rare Diseases: Understanding the Uncommonמחלות נדירות, אם כי פחות נפוצות, פוגעות במיליוני אנשים ברחבי העולם. פוסט זה בבלוג נועד לפענח את המצבים הלא שכיחים הללו, ולשפוך אור על הסיבה, השפעתם והמחקר המתמשך בתחום זה.